Mutlu Danışanlar

pattern

Siz de başarabilirsiniz

Hikayelerden ilham alın!

Sağlıklı ve dengeli beslenme düzenine geçmeye karar verip hedeflerine başarıyla ulaşan kişilerin değişim süreçlerini kendi ağızlarından duymak ister misiniz?

pattern v 1

Behiye Bobaroğlu

Merve Hanım ile çalışmaya başladığımızda diyetlere karşı önyargılıydım. Her türlü yasaklı liste sonunda yeme atakları yaşadığımdan diyet yapabileceğimden emin değildim. Fakat en yakın iki arkadaşımdaki büyük değişimin ardından, verdikleri kiloları koruyacak denli bilinçli beslenmeye başladıklarını görüp ben de denemek istedim. 

Merve Hanım kişinin yaşam tarzına ve duygusal durumuna uygun, sevilen yemeklerden vazgeçirtmeden tamamen kişisel listeler hazırlıyor. Haftalık programıma uygun, tatilde, bilgisayar başında ya da sahada çalışırken buna göre hazırlanan listelerle; gerilmeden, “Ne yiyeceğim şimdi?” stresine girmeden, yediklerimden suçluluk duymadan rahat bir süreç geçirdim. Bu sebeple aslında diyet yapmadan beslenme düzenimin değiştiğini söyleyebilirim. Bilgilerini paylaşmaktan çekinmeyen, her şeyi ayrıntılarıyla anlatan biri olması nedeniyle beslenme konusunda beni çok bilinçlendirdi. Merve Hanım harika bir takım arkadaşı ve bana kattıkları nedeniyle kendisine minnettarım.

Gözde Torun Arslan

Sevgili Merve ile yollarımız 5 yıl önce kesişti ve o günden beri ideal kilomun biraz bile üzerine çıksam kendisine gönül rahatlığıyla başvuruyorum. Bu süreçte en büyük motivasyon kaynağım olarak doğumda aldığım 18 kg’ı 3 ay içerisinde vermemi sağladı. Kişiye sağladığı yüksek motivasyon ve kişisel zevklere önem vererek oluşturduğu programlar hem keyifli diyet yapmamı hem de kolay kilo kaybetmemi sağladı. 

Bu yüzden de kendisine ait onlarca listem olmasına rağmen asla tekrar tekrar başvurmaktan çekinmediğim bir danışman ve bu süreci tek başına yönetemeyenlerin rahatlıkla başvurabileceği biri. Sevmediğim yemekleri kendi tarifleriyle sevmemi sağlaması, güncel taktikler vermesi, listelerimin asla birbirine benzememesi; bu işi ne kadar severek, takip ederek ve titizlikle yaptığının ispati oldu her zaman. Kendisine gittiğim zaman hem daha sağlıklı hem de daha özgüvenli hissediyorum, en önemlisi de kısa sürede tüm beklentimi sağlamış oluyorum. Her şey için çok teşekkür ederim, iyi ki varsın. 

Av. Devrim Tuba AYDEMİR KARAMAN

Yıllar evvel kilo vermek umuduyla çıktığım yolculukta kilolarıma veda ederken, hayatıma yeni bir dost katmışım meğer. Kendi el yazınla şahsıma özel liste hazırladığın, gözlerimin içine bakarak konuştuğun ve her seansımızın uzun bir sohbet eşliğinde gülerek eğlenerek geçmesini sağladığın için teşekkür ederim Mervecanım….

Onur GÜCÜYENER

Sevgili Merve ile tanışmamdan önce belkide 3-4 kez farklı uzman diyetisyen ile kilo verme çalışmalarım oldu. Kırdığımız ilk ön yargımız: “Vay efendim diyet yapmak zormuş, onu yemeyeceksin, bunu yapmayacaksın, al bu sana liste, bunu yap kilo verirsin”

Kişisel hayatımı zorlaştırmadan, aç bırakmadan,  sağlıklı bir şekilde dilediklerimi yiyerek kilo verdiğim gibi, verdiğim kiloları da korudum.

Gerek evlilik sürecinde olsun gerek ise pandemi boyunca; samimiyeti, motivasyonu ve pozitif enerjisi sayesinde, birlikte 30 farklı listemiz olmasına rağmen, hiç bir zaman çekinmeden tekrar danıştığım değerli danışmanım…

Birlikte çalıştığımız yıllar boyunca, onlarca kilo kaybetmemin yanında çok iyi bir dost olduğun için çok teşekkür ediyorum. Senin sayende daha sağlıklı ve daha huzurluyum.

Dipnot: Yaptığımız onca pazarlıklar sonucu beni kırmayıp istediğim tüm kaçamakları yapmama ve karşılığında aç bırakarak değil dengelemeyi öğreterek destek olduğun için çok teşekkür ediyorum.

İrem GÜCÜYENER

Sevgili Merve ile eşim vasıtasıyla tanıştım. Diyet sürecine karşı bulunan ön yargılarımı; bana özel hazırladığı, sevdiğim yiyeceklere de müsaade eden, içerisinde bolca sağlıklı ve lezzetli atıştırmalıkların da olduğu haftalık listeler ile yıkmayı başardı. En önemlisi de bu listeleri benim de isteklerime önem vererek hazırladı. Yoğun çalışma tempomdan ötürü kolay hazırlanabilecek ve ulaşılabilecek lezzetli öğünler önerdi. Samimi, bilgilendirici ve her zaman motive edici yöntemleri ile 8-9 yıl boyunca veremediğim kilolara veda ettim.

Beni doğru beslenmeye yönlendirerek daha iyi hissetmemi ve daha sağlıklı olmamı sağladığı kendisine çok teşekkür ediyorum.

Beril AKKAN

Merve ile spor yaparak ve yediklerime dikkat ederek uzun süre kilo veremediğim bir dönemde tanıştım. Çok fazla yemek seçen biri olarak aç kalmadan, yediklerimden mutsuz olmadan hedeflediğim kilonun da altına indim. İki senedir de çok rahatlıkla koruyorum. Bence Merve’nin en büyük başarısı sizi dinleyip neyi yemekten hoşlandığınızı, alışkanlıklarınızı anlayarak alternatifli ve size uygun bir program oluşturması.

Bu şekilde hem aşırı kısıtlanmış hissetmediğim bir diyet süreci geçirdim hem de sonrasında korumam kolay oldu. Enerjisi, pozitifliği ve her zaman motive eden yaklaşımı için çok teşekkür ederim.

Siz de bir hikaye
yaratabilirsiniz...

Sağlıklı yaşam için bize yazın !

pattern
diyet
× Whatsapp