Hakkımda

Merhaba

Ben Merve,

2006-2010 yılları arasında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümü lisans eğitimimi tamamladıktan sonra, Çamlıca Alman Hastanesi’nde iş hayatıma ilk adımımı attım. Buradaki kısa tecrübemden sonra, 2011 yılından itibaren Memorial Şişli Hastanesi’nde kariyerime devam ettim. Aynı zamanda başladığım yüksek lisans eğitimimi de 2013 yılında tamamlayarak, mesleğimde Uzman Diyetisyen ünvanı alarak ilerledim.

Hem klinik hem de poliklinik diyetisyeni olarak metabolik ve kronik hastalıklarda tıbbi beslenme tedavileri, hamilelik ve lohusalık dönemlerinde sağlıklı beslenme ve ağırlık yönetimi, sağlıklı yaşam ve kilo koruma, obezite cerrahisi, kilo kaybetme veya kilo kazanmaya yönelik beslenmenin düzenlenmesi alanlarında uzun yıllar çalışarak uzmanlaştım. Bu alanlara ek olarak, Türkiye Futbol Federasyonu Sağlık Eğitim Programı bünyesinde açılan 3 aşamalı “Futbolda Beslenme Uzmanlığı Eğitimi” sayesinde sporcu beslenmesi alanında kendimi geliştirdim. Meslek yaşamım süresince değişik alanlarda kongre ve eğitimlere katılarak bilgilerimi güncellemeye devam ettim. Ayrıca çeşitli dergi ve gazetelerde makaleler yazmakla birlikte, televizyon programlarında beslenme önerilerinde bulundum.

2019 yılı sonunda ise 8,5 yıl çalıştığım Memorial Şişli Hastanesi’nden ayrılarak yoluma kendi kliniğimde danışmanlık hizmeti vererek devam etmeye karar verdim.

pattern

Her bireyin içinde yetiştiği kültüre ve aile yapısına göre bir damak tadı, yemek alışkanlıkları ve düzeni vardır. Ancak ilerleyen yaş, yavaşlayan metabolizma hızı, hormonlardaki değişimler, mevcut hastalıklar, obezite, değişen günlük aktivite düzeyi, stres, sosyal hayat, düzensiz beslenme rutinleri ve sürekli alıp verilen kilolar; kişilerin bu alışkanlıklarını bir beslenme uzmanının profesyonel desteği ile birlikte gözden geçirip, yanlış alışkanlıklara müdahale ederek yeniden düzenleme gereği oluşturur.

Bir beslenme uzmanı olarak önerim;

Herkesin, kendi yaşam tarzına özel hazırlanmış beslenme programını uygulamasıdır. Bu sayede, yaşam kalitenizi arttırabilir ve kendinize ödünç verilen bu bedeni uzun yıllar sağlıkla kullanabilirsiniz. Bu yüzden de beslenme uzmanı olarak önceliğim danışanımı tanımak, anlamak ve ona en uygun planı birlikte oluşturmaktır. Benimle bu yola çıktığınızda her danışanımla özel ve kendine has bir bağımız oluşur.

Daha fazlasını konuşmak için sizleri kliniğime bekliyorum. 

Sevgilerimle,

Merve Yüksek Coşkun

pattern v 1
beslenme_uzmanı
× Whatsapp